دیشب داشتم قسمت جدید فرار از زندان رو می دیدم. چند دقیقه اول فیلم همزمان که فیلم پخش میشه بعضی از افرادی که برای فیلم کار کردن رو می نویسه (تیتراژ نیست)، من عادت ندارم اسم کسایی که تو فیلم هستن رو بخونم ولی اینبار نمی دونم چی شد که اسم دو نفر رو خوندم؛ اولیشو یادم نیست اما دومیش رو که داشتم میخوندم دیدم نوشته ramin .... چون فقط داشتم میخوندم و ذهنم روی چیزی که می خوندم متمرکز نبود اول نفهمیدم یه اسم فارسیه ولی بعد چند ثانیه که حواسم جمع شد خیلی با تعجب فیلم رو بردم عقب تا کامل بخونمش. ببببببله Ramin Djavadi بود که موسیقی فیلم رو می ساخت. بعد از تموم شدن فیلم رفتم تو گوگل اسمشو سرچ کردم نا گفته نماند چون اول فامیلیش یه "d" دیدم اول شک کردم که ایرانی باشه ولی وقتی رفتم تو ویکی پدیا فهمیدم نوع نوشتن آلمانیشه. رامین جوادی یه آلمانی ایرانی الاصل که یکی از بزرگ ترین موسیقی سازان جهانه (از فیلم هایی که کار کرده و جوایزش فهمیدم). یکی از قطعه هایی که کار کرده بود هم برای نمونه گذاشته بود که آخر پست لینکشو میزارم خیلی موسیقی آشنایی بود.

بعد از این اجرا به فکر فرو رفتم، حتما درباره ایرانی های معروف خارج از کشور چیز هایی شنیدید کسانی که تو ناسا کار میکنن افرادی که توی گوگل هستن و ... که کم نیستن انگار. همین چند وقت پیش درباره گران ترین بوتیک جهان داشتم مطلب می خوندم که اونم اسمش پیژن بود و صاحبش یه ایرانی.

انگار راسته که می گن ایرانی ها با بقیه فرق دارن ولی متاسفانه اون خوباش تو ایران نیستن. واقعا ناراحت کنندس. چی می شد اگه همه این افراد توی ایران و برای ایران کار می کردن، شاید ایران کمی متفاوت تر می بود.

نظر شما چیه؟ شما چه اطلاعاتی درباره این افراد دارین؟


پــ نــ:
اینم لینک اون موسیقی معروف:
https://upload.wikimedia.org/wikipedia/fa/a/a8/Game_of_Thrones_Main_Title_sample.ogg