کلا زیاد فیلم می بینم مخصوصا آمریکایی. هالیوود توی ساخت فیلم واقعا یک ابر قدرته که فکر نکنم حالا حالا ها کسی بیاد رو دستش.

اما این فیلم های تقریبا تکراری و البته جذاب و پر هزینه رو میشه از چه زوایایی دید؟ نظر بعضیا اینه که: "بابا فیلم بود ف ی ل م هر چیزی که تو فیلم نشون میده که قرار نیست تو واقعیت هم باشه بعد بعضیا میان صد جور مختلف یه فیلم رو نقد می کنن باور کنین خود کارگردان هم اینقدر توجه رو نخواسته." ولی افراد دیگه هم میگم: "دشمن الکی پول خرج نمی کنه و نمیاد یه فیلم تخیلی رو بسازه که فقط پولشو در بیاره، بله اون علاوه بر اینکه یه فیلم زیبا و جذاب تولید می کنه خیلی حساب شده یک سری اعتقادات جدید هم برای شماها می سازه و اگر ما نیایم این خطرات رو به مردم نشون ندیم توی جامعه اهداف دشمن عملی میشه."

من هم همیشه نظرم با گروه دوم بیش تر همخوانی داشت ولی نه 100درصد تا اینکه دیشب فیلم مردان ایکس: آخرالزمان(2016) رو دیدم. منی که خیلی از نقد فیلم سر در میارم بعضی جاها واقعا حس می کردم داره امام زمان رودشمن جهان نشون میده؛ مثلا کسی که قرار بود جهان رو نابود کنه قبل از اینکه قیامشو شروع کنه به وسیله یه قدرت خاص و بدون ابزار یه پیام به همه مردم دنیا و به همه زبون ها میده که شماها باید از من تبعیت کنید و به زودی من فرمانروای جهان میشم و ازین حرفا. این دقیقا کاریه که قراره ابتدای ظهور، امام زمان اون رو انجام بده، خُب حالا کسی که این فیلم رو دیده وقتی پیام واقعی امام زمان رو بشنوه یاد همین صحنه تو فیلم و شخصیت اون فرستنده می افته و پیش خودش میگه این آدم بدیه به همین سادگی یه فیلم می سازن، پول در میارن، حرفای خودشونو میزنن و میرن سراغ فیلم بعد با اهداف جدید. جالبته آخر فیلم وقتی اون یارو از بین رفت همه مردم می گفتن بالاخره خدا دعامونو اجابت کرد!!


پــ نــ:
بیاید دقیق تر به جهان اطرافمون نگاه کنیم...
راستی اینم پوستر جذاب اون فیلم(فیلم دیدنی ای هم هست ولی خب عیب و نقص هم زیاد داره)

نتیجه تصویری برای مردان ایکس: آخرالزمان